Zdrowa trzustka to zdrowy człowiek

Układ pokarmowy jest wyjątkowo zróżnicowany pod względem budowy i sposobów funkcjonowania poszczególnych jego części. Wspólna jest wiodąca rola, jaką wszystkie pełnią, jest nią szeroko pojęte odżywianie organizmu.

O istnieniu i funkcjonowaniu poszczególnych organów wchodzących w skład układu pokarmowego  niewiele wiemy, dopóki nie pojawią się niepokojące objawy. Dlatego należy stosować szeroko pojętą profilaktykę i dbać o jego funkcjonowanie. Szczególnym organem, którego niedomagania odczuwamy dopiero w bardzo poważnym stanie chorobowym jest trzustka.
Jest to narząd gruczołowy położony w górnej części jamy brzusznej, ma nieregularny, wydłużony i spłaszczony kształt. Pod względem funkcjonalnym trzustaka składa się z części wewnątrzwydzielniczej ( hormonalnej, odpowiedzialnej za wytwarzanie kilku hormonów, m.in. Insuliny i glukagonu) i zewnątrzwydzielniczej ( trawiennej, produkującej enzymy trawienne, czyli sok trzustkowy, zwany śliną brzucha ze względu na podobieństwo barwy i konsystencji do śliny).

pancreas-generic-130723
Główne zadanie trzustki to produkcja insuliny, która pozwala na utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi, oraz regulowanie trawienia białek, węglowodanów i tłuszczy.
Niestety budowa oraz sposób funkcjonowania tego organu sprawiają, że często początki schorzeń są bagatelizowane albo przebiegają bezobjawowo.

Trudne do określenia bóle w nadbrzuszu mogą być objawem zakłóceń w funkcjonowaniu trzustki. Kolejne niepokojące symptomy to nudności, wzdęcia i osłabienie perystaltyki jelit. W przypadku ostrego stanu zapalnego wzrasta znacznie temperatura ciała oraz pojawiają się zaburzenia świadomości. Kolejnym objawem są tzw. biegunki tłuszczowe, w ich przebiegu częstotliwość wypróżnień może nie odbiegać od normy. Ważny jest jednak sam wygląd i charakter wypróżnienia, bardzo często jest ono bolesne, gwałtowne i trudne do powstrzymania.

Stolec jest rzadki, jasnobrązowy lub miodowy i ma gnilny, nieprzyjemny zapach i jest trudny do spłukania.
Wszystkie te cechy świadczą o biegunce tłuszczowej, czyli zwiększonej zawartości tłuszczu w kale. Objawy niedomagań trzustki wiążą się z wychudzeniem i wyczerpaniem organizmu prowadzącym do śmierci.Warto więc pomyśleć o niej, zanim wystąpią jakiegolwiek niedomagania z jej strony.
Czynnikiem skutecznie wspierającym prawidowe funkcjonowanie trzustki, oprócz diety i unikania używek, jest stosowani preparatów usprawniających jej pracę i zapobiegających  wpływowi niekorzystnych czynników.

Preparatem łączącym obydwie te role jest Pankro Herbs, będący odpowiedzią na zapotrzebowanie pacjentów pragnących wspomóc zdrowie trzustki, dwunastnicy i jelit. W pełni naturalny, nie zawierający żadnych substancji chemicznych, ani konserwujących, został stworzony z myślą  nie tylko o osobach, które zauważyły już niepokojące objawy.  Dedykowany jest również tym, którzy odczuwają dyskomfort po spożyciu tłustych i ciężkostrawnych pokarmów. Starannie dobrany skład zapewnia skuteczne a jednocześnie bezpieczne wspieranie pracy trzustki i całego układu trawiennego.

Zawarte w Pankro Herbs zioła wykazują bardzo szerokie spektrum działania:

-ocanka_800
Kocanka – liczne badania wykazały, że związki czynne w niej zawarte wspomagają funkcję wydzielniczą trzustki, zmniejszają napięcie mięśni gładkich jelit, pęcherzyka żółciowego i przewodów żółciowych oraz zwieracza bańki wątrobowo-trzustkowej.

-rcydzi--giel_800
Arcydzięgiel zwiększa ilość soku żołądkowego, ułatwia i przyspiesza trawienie. Wykazuje działanie przeciwskurczowe na mięśnie jelit i przewody żółciowe.

bylica-bo--ego-drzewa
Bylica boże drzewko pobudza czynność żółciotwórczą wątroby  oraz zwiększa przepływ żółci do dwunastnicy. Niweluje wzdęcia, zapobiega biegunkom i zmniejsza stany zapalne w obrębie błony śluzowej jelit.

-acierzanka.
Macierzanka stymuluje wytwarzanie soku trzustkowego i zmniejsza stany skurczowe jelit. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne, ułatwia i poprawia trawienie.

-niszek
Mniszek pobudza czynności trzustki i wątroby, zwiększa ilość wytwarzanej żółci i ułatwia jej przepływ do dwunastnicy, działa rozkurczowo na pęcherzyk żółciowy i przewody żółciowe i obniża poziom glukozy we krwi.

perz
Perz ułatwia usuwanie  szkodliwych produktów przemiany materii, potocznie mówiąc ” czyści krew”.

-okrzywa
Pokrzywa pobudza wydzielanie soku żołądkowego, ułatwia trawienie i przyswajanie składników pokarmu. Zmniejsza stany zapalne przewodu pokarmowego i przeciwdziała nasilonym biegunkom.

-agietek
Nagietek pobudza czynności wydzielnicze, działa przeciwskurczowo na cały przewód pokarmowy, wspomaga wytwarzanie żółci i soku trzustkowego.

chmile
Chmiel zmniejsza napięcie mięśni gładkich jelit oraz pobudza wydzielanie enzymów trawiennych.

Pankro Herbs skutecznie wspomaga funkcjonowanie trzustki, dwunastnicy i całego przewodu pokarmowego, nie dopuszczając do powstania zaburzeń w obrębie tych narządów oraz skutecznie niweluje objawy występujące w wyniku powstałych już zaburzeń.

reishi_kapsulki

PANKRO Herbs nie zawiera : antyzbrylaczy, wypełniaczy, konserwantów, itp…